Rajstopy cienkie - modne, eleganckie i niezwykle wytrzymałe - Sklep Internetowy Mona
Menu

Rajstopy cienkie

Filtry

Rozmiar

Rajstopy/Legginsy

Grubość DEN

Kolor

Kolekcja

Cena (zł)

-
Filtruj
Strona 1 z 5

Cienkie rajstopy – must-have w kobiecej garderobie

Cienkie rajstopy (czyli od 8 do 30 DEN) powinna mieć w swojej szafie każda kobieta. Rajstopy są zwykle niemal niewidocznym elementem garderoby jednak ich odpowiedni dobór decyduje o tym czy wyglądamy schludnie i elegancko. W naszej kolekcji znajdziesz naprawdę szeroki wybór klasycznych, cienkich rajstop z najwyższej jakości materiałów. Nasze podstawowe, najbardziej klasyczne modele występują w szerokiej kolorystyce, tak by każda kobieta znalazła idealne cienkie rajstopy dla siebie. 

 

Cienkie czarne rajstopy czy klasyczny beż?

Co wybrać – cienkie czarne rajstopy, czy klasyczny, cielisty model? Odpowiedź na to pytanie zależna jest od tego z czym chcesz je  zestawić. W przypadku cienkich, zwiewnych, eleganckich sukienek cienkie czarne rajstopy mogą nie być dobrym pomysłem. Sprawdzą się za to bardzo cienkie, niewidoczne rajstopy lub pończochy odpowiednio dobrane do koloru karnacji. Cienkie czarne rajstopy wyglądają dobrze z ciemniejszymi ubraniami, a także z nieco grubszymi materiałami. Poza tym czerń świetnie wysmukla nogi. No i nie musimy się martwić o dobór koloru. 

 

Jak dobrać cienkie rajstopy idealne dla siebie?

Wybierając cienkie rajstopy pamiętaj o kilku ważnych kwestiach:

  • Kolor – cienkie eleganckie rajstopy powinny być dobrze dobrane do koloru karnacji. Tak by nie było zauważalnej różnicy między kolorem nóg, a rąk czy twarzy. Założenie zbyt jasnych lub zbyt ciemnych rajstop może zrujnować elegancki wygląd. Dlatego warto korzystać z dostępnych w sklepach próbników. Przy zakupach online warto zwrócić baczną uwagę na miniaturki kolorów i zdjęcia na modelce.
  • Rozmiar – kupując cienkie rajstopy sprawdzaj tabele rozmiarów. Kieruj się nie tylko swoim wzrostem, ale także wagą i obwodami. Rajstopy za małe będą się zsuwać. Cienkie rajstopy w za dużym rozmiarze będą opinać ciało nierównomiernie, będą się ściągać i dadzą nierównomierny efekt kolorystyczny. 
  • Krój – tak, jeśli szukasz cienkich rajstop idealnych krój jest bardzo ważny! Chodzi tu szczególnie o część majtkową – może ona mieć wysoki, średni lub niski stan. Dobierz go odpowiednio do ubrania, z którym je zestawisz oraz do swojej sylwetki by uniknąć nieestetycznych wcięć. 
  • Część majtkowa i palcowa – weź pod uwagę swoją stylizację. Jeśli spódnica czy sukienka jest o długości mini wybierz cienkie rajstopy bez zaznaczonej części majtkowej. Dzięki temu nie będziesz martwić się o to, że ciemniejsze wzmocnienie będzie widoczne (np. podczas zakładania nogi na nogę). Równie istotne są buty – przy mocniej wykrojonych szpilkach czy balerinach postaw na cienkie rajstopy bez zaznaczonej części palcowej. Jak wyżej – by nie było widać wzmocnienia.
  • Szwy – rajstopy mogą być szyte w części majtkowej szwem płaskim lub standardowym. Jeśli masz zamiar założyć obcisłą kreację postaw na szew płaski, który nie będzie się odznaczał lub wybierz pończochy. 

 

Cienkie rajstopy – obowiązkowy element stroju eleganckiego i biznesowego

Cienkie rajstopy podczas upalnej pogody? Na co dzień można z nich zrezygnować. Są jednak sytuacje, w których brak rajstop jest nieelegancki. Przykładem jest strój biznesowy, który wymaga noszenia gładkich, eleganckich rajstop. Cienkie rajstopy są też obowiązkowym elementem formalnego stroju wieczorowego. Jeśli wybierasz się więc na bardzo eleganckie przyjęcie pamiętaj o eleganckich cienkich rajstopach i zakrytych butach. Latem wybierz bardzo cienkie rajstopy (8 DEN), które - dobrze dobrane pod względem koloru – będą niewidoczne.